URFA YEREL HABERLER

Karaköprü kırsalındaki yollar onarılıyor

Karaköprü Belediyesi kırsal mahallelere hizmetlerini sürdürürken köy içi yolları kilitli parkeyle döşeyerek yenileme çalışması gerçekleştiriyor.

Karaköprü Belediyesi kırsal mahallelerde köy içi yol hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Kırsaldaki yolları stabilize malzeme serimiyle yenileyen Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri nüfusu fazla olan mahallelerden başlayarak kırsaldaki mahalle içi yolları kilitli parke döşeme çalışmalarıyla yeniliyor.

Nüfusu fazla olan kırsal mahallelerde köy içi yollarda kilitli parke döşeyerek kırsalı çamurdan ve tozdan kurtaran Karaköprü Belediyesi kırsal hizmetler ekipleri, Tülmen Mahallesinde mahalle içi yolları kilitli parke döşeyerek yenileyen kırsal hizmetler ekipleri mahallenin yağışlı havalarda çamur, yaz aylarında da tozlanma sorunu yaşamasının önüne geçiyor.

Ayrıca kırsal mahallelerdeki cami, okul, çok amaçlı salon gibi sosyal donatıların çevresi de kilitli parke döşenerek kış aylarında çamur oluşmadan rahatlıkla kullanılabilmeleri sağlanıyor.

Kırsal Mahallelere hizmetin kendileri için çok değerli olduğunu ifade eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kırsaldaki vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek ve mahallelerindeki sorunları çözmek için kırsal hizmetler ekiplerinin ciddi mesai harcadıklarını kaydetti.

Tülmen Mahalle Muhtarı Cemal Rastgeldi ise mahallede yağışlı havalarda yolların çamurlaştığını ve sorun yaşadıkların ı ancak Karaköprü Belediyesinin çalışmasıyla bu sorunun ortadan kalktığını dile getirdi. Muhtar Rastgeldi hizmetlerinden dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve ekibine mahalle adına teşekkür etti.

Karaköprü Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri program dahilinde kırsalda kilitli parke döşeme ve stabilize malzeme serimi çalışmalarını sürdürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu