SPOR

Karaköprü maçı sonrası çıkan olaylarda cezalar belli oldu

Karbel Karaköprü Belediyespor ile oynanan karşılaşma sonrası çıkan olaylar nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Kırıkkale Büyük Anadoluspor kulüp antrenörü Nihat Baran ve futbolcusu İlker Günay’a verilen ceza belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Ligde mücadele eden Karbel Karaköprü Belediyespor’un ligin 30. haftasındadeplasmanda oynadığı Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçı sonrası çıkan olaylarda Urfa temsilcisinin malzeme sorumlusu Ahmet Teke’nin burnu kırılmıştı.

Kırıkkale Başpınar Stadı’nda oynanan maçın ardından çıkan olaylarda Kırıkkale Büyük Anadoluspor takım antrenörü Nihat Baran ve futbolcusu İlker Günay Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmişti. PFDK’nın futbolcu ve antrenörle ilgili kararı belli oldu.

Kırıkkale Büyük Anadoluspor Kulübüne taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle ; kendi sahasında 1 maçı seyircisiz oynama cezası verildi. Kulüp antrenörü Nihat Baran’a müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle ; 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve bin 500 TL para cezası verildi. Futbolcu İlker Günay’a ise rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle ; 5 resmi müsabakadan men ve bin 500 TL para cezası verildi.

TFF’nin resmi hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kırıkkale Büyük Anadoluspor Kulübünün, 10.04.2022 tarihinde oynanan Kırıkkale Büyük Anadoluspor-Karbel Karaköprü Belediyespor TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasında, ; taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 1 resmi müsabakayı kendi sahasında ; seyircisiz oynama cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Kırıkkale Büyük Anadoluspor Kulübü antrenörü Nihat Baran’ın, ; müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada ; soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve bin 500 TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Kırıkkale Büyük Anadoluspor Kulübü sporcusu İlker Günay’ın, ; rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 5 resmi müsabakadan men ve bin 500 TL para cezası ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu