KÜLTÜR SANATURFA YEREL HABERLER

Karaköprü’de kadınlar hem zanaat öğreniyor hem üretiyor

Karaköprü’de meslek edindirme kurslarında kadınlar boş zamanlarını değerlendirerek hem zanaat öğreniyor hem de ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen (KARAMEK) Karaköprü Mesleki Eğitim Kursları ile ilçedeki kadınlar boş zamanlarını değerlendirerek el becerisi ve meslek öğreniyorlar.

Seyrantepe Mahallesindeki 4. Murad Kültür Merkezi’nde açılan mefruşat ve dikiş kursunda kadınlar ; hem dikiş ve giyim eğitimi alıyor hem de burada üretimlerinden kazanç elde ediyor.

Boş vakitlerini değerlendirmek isteyen kadınlar kurslara ilgi gösterirken ; kurslarda kadınlara her türlü araç, gereç ve malzeme imkânı sağlanıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin özellikle ev hanımlarının sosyal hayata katılımı ;  aile bütçesine katkıda bulunmaları için önem verdiği bu kurslarda üretilen kıyafetler de Karaköprü Belediyesi’nin ;  sosyal marketinde ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak veriliyor.

Kurslarda eğitim gören kadınlar bu hizmetten memnun olduklarını hem öğrenip hem kazanç elde ettiklerini ; kaydederek bu imkânı sağladığı için Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür etti.

(KARAMEK) Karaköprü Mesleki Eğitim Kurslarına katılmak, zanaat öğrenmek ve zamanlarını değerlendirmek isteyen vatandaşlar www.karamek.com adresinden başvuru yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu