GÜNDEM

Karaköprü’de kadınlara özel konser

Karaköprü’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Şanlıurfalı sanatçı Sedat Anar konser verdi.

Karaköprü Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar için ; Şanlıurfalı ünlü santur üstadı sanatçı Sedat Anar konseri düzenledi.

Karaköprü Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konsere kadınlar yoğun ilgi gösterirken, ; sanatçı Sedat Anar santur ve erbane eşliğinde türküler seslendirdi.

Konsere kadınlar yoğun ilgi gösterirken, özellikle konserin son bölümündeki solo erbane ve santur gösterisi, izleyicilerin beğenisini topladı.

Programa; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de katılırken, ; konsere gelen hanımların doğum gününü kutladı. Baydilli yapmış olduğu konuşmada hayatın her alanını şekillendiren ve güzelleştiren kadınlar için böyle bir konser düzenlediklerini ifade etti.

Baydilli, “Bu akşam Sedat Anar hocamızı memleketi Şanlıurfa’da ; ilk kez bir konser için ağırladığımızdan dolayı mutluyuz. Kadınlar Günü’ne özel bir etkinlik yapmak istedik ve bunun da en güzel Sedat Anar konseri ile olacağını düşündük.

Kadınlar gerçekten evde, iş yerinde, sokakta ve her yerde toplumun yapı taşı olan, ; toplumu şekillendiren bireylerdir. Gerek dinimizde gerekse geleneklerimizde kadının yeri çok ayrıdır ve değere layıktır. Bu vesile ile konserimize katılan hanımların ve tüm kadınların gününü kutluyorum” ifadesini kullandı.

Sanatçı Sedat Anar da memleketi Şanlıurfa’da ilk defa bir konser verdiğine değinerek ; bunu sağlayan Baydilli’ye teşekkür etti.

Çok güzel bir konser gerçekleştirdiklerini ve ilgiden memnun olduklarını ifade eden sanatçı Anar, ; Şanlıurfa’ya daha fazla gelmeye çalışacaklarını söyledi.

Konsere katılım gösteren kadınlar da kendilerini düşünerek böyle bir organizasyon gerçekleştiren Baydilli’ye teşekkür ederek güzel bir konser olduğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu