GÜNDEM

Karaköprü’de Ramazan öncesi denetim

Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki fırın, unlu mamuller, lokantalar ve gıda satan işletmelerde Ramazan ayı öncesi hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı öncesi denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler lokanta, pastane, unlu mamuller ve gıda satan işletmelerde ; halk sağlığına ilişkin hijyen ve gramaj denetimleri gerçekleştirdi.

Vatandaşların sağlıklı gıda tüketimi için kurulan farklı ekiplerle her mahallede bulunan işletmeleri denetleyen zabıta ekipleri, ; Ramazan ayında da bu denetimlerini belirli aralıklarla sürdürecek.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli vatandaş sağlığını korumanın kendileri için önemli olduğunu belirtti.

İlçede gıda üretimi yapan işletmelere sık sık denetimler yapıldığını belirten Baydilli, ; “Ramazan ayı öncesi de bu ayda yoğun çalışan lokanta, ; fırın, pastane gibi işletmelere denetimler yapıyoruz. Şu ana kadar yapılan denetimlerde olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Hijyene ve fiyat etiketi konusuna dikkat eden özveriyle hizmet eden tüm işletmelere, esnafımıza vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum.  Ekiplerimiz Ramazan ayında da denetimlerini sürdürecek ve vatandaşlarımızın daha sağlıklı gıda tüketimi için sürekli sahada olacaklar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu