3. SAYFAASAYİŞ

Kesinleşmiş hapis cezası bulunanlar yakalandı

Şanlıurfa’da “istismar, hırsızlık, dolandırıcılık” gibi suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunanlar yakalanarak cezaevine gönderildi.

İl Emniyet Müdürlüğü il genelinde suça karışanlara yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar ile İnfaz Büro Amirliği ekipleri ; kentte yeni bir başarılı çalışmaya imza attı. Ekipler “hırsızlık”, “dolandırıcılık”, “cinsel istismar” gibi suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 6 kişiyi yakaladı.

Ekiplerin çalışmasında, 5 ayrı dosyandan 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi, ; cinsel istismar suçundan 8 yıl 6’şar ay hapis cezası bulunan 2 kişi ;, 4 ayrı hırsızlık dosyasından 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunun bir kadın ile dolandırıcılık suçundan 2 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi yakalandıı.

Ekipler ayrıca aile içi şiddet nedeniyle alınan koruma kararını ihlal ettiği için hakkında tutuklama kararı bulunan bir kişiyi de yakaladı.

Yakalanan şahıslar Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Şahıslar, alınan sağlık raporu sonrası çıkarıldıkları adli makamların ardından cezaevine gönderildii.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu