GÜNDEM

Kılıçdaroğlu çağrı yaptı: elektrik faturamı ödemeyeceğim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yayınladığı videoda, elektrik zamlarını eleştirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi. 

Halka seslenen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a IBAN numarası ile elektrik faturasını göndermesini isteyerek, ; “Bir de pandemide İBAN vermesini biliyorsun, bu kez de halk zorda. Halkımıza çağrı yapıyorum: @RTErdogan yazın İBAN numaranız ile birlikte faturanız gönderin, ; hatta bir de etiket ekleyin: #Sırasende. Çünkü bu kez sıra kendisinde” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun çağrısına onlarca insandan yanıt geldi. Açıklamanın ardından #faturamıödemiyorum, #SıraSende ve #IBAN etiketleri Türkiye gündeminde üst sıralara çıktı.

Çok uzun zamandır “Kara Kış Fonu” çağrısı yaptığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, artık bunun için çok geç kalındığını ve vatandaşın zor durumda olduğunu belirtti:

“Saraylılar zengin hayatın tadını çıkarırken milyonlarca insan dayanılmaz bir şekilde artan yoksulluk ve geçim sıkıntısına tahammül etmek zorunda bırakılıyor. Aylardır bu günlerin kapıda olduğunu her fırsatta söyledim.”

Kullanıcılar paylaşımlarında, elektrik faturalarını ödemeyeceklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu