URFA YEREL HABERLER

Kısas’ta aşure şenliği!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Kısas Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından Kısas Mahallesinde Aşure şenliği düzenlendi.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE KISAS KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA DERNEĞİ TARAFINDAN ‘AŞURE’ ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL, ŞANLIURFA VALİSİ SALİH AYHAN, HALİLİYE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET CANPOLAT, KISAS KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA DERNEĞİ BAŞKANI CUMA GÜLEÇ VE ÇOK SAYIDA DAVETLİNİN KATILDIĞI AŞURE ŞENLİĞİNDE SEMAH GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL, ŞENLİĞE KATILAN MOTOSİKLET TUTKUNLARIYLA DA BİR ARAYA GELDİ.

ŞANLIURFA’NIN DOSTLUĞUN VE KARDEŞLİĞİN ŞEHRİ OLDUĞUNU İFADE EDEN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL, ŞUNLARI KAYDETTİ:

‘’KISAS KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMA DERNEĞİNDE GÖREV YAPAN GENÇLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM. GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR ETKİNLİK HAZIRLAMIŞLAR. AŞURE’DE ÇEŞİT ÇEŞİT BAKLİYATLAR VAR. BUNLAR BİRBİRİNE ZIT AMA AYNI KAZANDA KAYNAYINCA FARKLI OLUYOR.  BUNUN İÇERİSİNE SEVGİMİZİ, MUHABBETİMİZİ, KÜLTÜRÜMÜZÜ VE KARDEŞLİĞİMİZİ KOYMUŞUZ. HZ. ALİ, YİĞİTLİKLE ÖZDEŞLEŞMİŞ, EĞER BİR İNSAN BENİM ÇOCUĞUM YİĞİT OLSUN DİYORSA, KAHRAMAN OLSUN DİYORSA HZ. ALİ’Yİ ÖĞRETECEK. O ONURUN ADI, ZULME KARŞI DİK DURUŞUN ADI, MAZLUMLARIN CAN DAMARI, HAKSIZLIĞA KARŞI KOYAN DAMARIN İSMİDİR HZ ALİ, İŞTE BU GÜN YİNE ÖNEMLİ BİR GÜN VE HZ. ALİ’Yİ BİR DEFA DAHA YAKINDAN HATIRLAMIŞ OLUYORUZ. BİR OLURSAK, DİRİ OLURSAK VE İRİ OLURSAK GÜÇLÜ OLURUZ. BİR OLURSAK, İRİ OLURSAK VE DİRİ OLURSAK ŞANLIURFA OLURUZ, KARDEŞ OLURUZ ALLAH’IN İZNİYLE. ŞANLIURFA ZATEN HOŞGÖRÜNÜN ŞEHRİDİR. BURASI KARDEŞLİĞİN, GÜZELLİĞİN, PEYGAMBERLER VE KADİM ŞEHİRDİR. BURASI TARİHİN SIFIR NOKTASI VE EN ÖNEMLİSİ BİRLİĞİN, BERABERLİĞİN, KARDEŞLİĞİN VE DOSTLUĞUN ŞEHRİDİR’’

YAPILAN KONUŞMALARIN ARDINDAN ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL, VALİ SALİH AYHAN İLE HALİLİYE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET CANPOLAT VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTİ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu