SİYASET

Koray Aydın’dan çarpıcı Çiller iddiası

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başbakanlardan Tansu Çiller'e 'parti kurma görevi verdiğini' iddia etti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, ; siyaset sahnesinden uzak kalan eski başbakanlardan Tansu Çiller’le ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Aydın, verdiği bir röportajda, eski başbakanlardan Tansu Çiller’in yeni bir parti kuracağı iddialarına ilişkin ; “Böyle bir partiyi kurmak istiyorlar ve bol vaatlerle insanları çekmeye çalışıyorlar. Bu partinin görev alanı, ; tek hedefi sadece İYİ Parti’dir, ; yüzde yüz böyledir, bunun şüphesi yok” dedi.

Koray Aydın, “Tansu Çiller, AK Parti’den oy koparan İYİ Parti’nin oylarını kırmaya çalışmak için Erdoğan tarafından görevlendirilmiş, ; ‘İYİ Parti’nin bulunduğu yerde ne yapabilirsen kardır’ anlayışıyla iktidar tarafından desteklenen, maddi imkanları iktidar tarafından sağlanan bir proje kişisidir” diye konuştu.

Koray Aydın, kurulacak böyle bir partinin ‘tabela partisi’ olmaktan öteye gidemeyeceğini vurguladıı. Aydın, “Kuracağı parti de böyle bir projenin partisidir. Ama şu anda parti kuracak zemini inşa edemedi çünkü ; görüşme yaptığı insanların yüzde 97’sinden ; karşılık alamıyor. Bu bakımdan, parti  kursa bile sadece genel merkezi olan bir tabela partisi gibi olur” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu