GÜNDEM

Kötü koku eylemi sonrası şirketten açıklama

Eyyübiye'de çöp toplama merkezinden yayılan kokular nedeniyle yapılan eylem sonrası katı atık tesisi firması sağduyu ve anlayış çağrısında bulunarak sorunların çözümü için ekipman siparişinin tamamlandığı duyuruldu.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde Yenice Mahallesinde bulunan ; çöp toplama merkezinden gelen ve vatandaşları çileden çıkaran kökü kokular sonrası eylem yapıldıı.

Geçtiğimiz gün yapılan eylemden Akabe TOKİ ile Akçakale çevre yolunda ateş yakan eylemciler ; yolu trafiğe kapattı. Söz konusu eylem sonrası firmadan açıklama geldi.

 

“EKİPMAN SİPARİŞLERİ TAMAMLANDI, SAHAYA SEVKİYATLARI BİTMEK ÜZERE”

Açıklama katı atık tesisinin Büyükşehir Belediyesi’nden; kendi bünyelerine geçmesi için yasal işlemin başlatıldığını ve devir işlemlerinin yüzde 80 oranında tamamlandığını belirten BBF Enerji Elektrik Üretim Ticaret A.Ş. açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Geri kalan kurum devirleri hızla bitirilmek üzeredir. Devir süreci beklemeksizin halkımızın ; istek ve dilekleri doğrultusunda tüm teknik ekibimizle çalışmalar ara vermeksizin büyük bir ivedilikle devam etmektedir. En kısa süre içerisinde halkımızın beklentisi doğrultusunda çalışmalarımızı tamamlayıp söz konusu sorunların minimum seviyeye indirmek için tüm ekipman siparişleri tamamlanmış sahaya sevkiyatları bitmek üzeredir.

‘SAĞDUYU VE ANLAYIŞINIZA SIĞINIYORUZ’

Bu geçen süre ve çalışmaların tamamlanmasına müteakip sorunların en kısa sürede giderilmesi için sevgili Şanlıurfa halkının sağduyu ve anlayışına sığınıyoruz. Çalışmalarımızın gece gündüz ayırt etmeden devam ettiğini kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu