3. SAYFAASAYİŞ

Mahallelinin korkulu rüyası oldular

Haliliye’de bir mahallede bina aralarını mesken edinen uyuşturucu madde bağımlıları mahalleliyi isyan ettirdi. Madde bağımlıları yüzünden çocuklarını dışarı çıkartamadıklarını belirten mahalle sakinleri yetkililerden yardım bekliyor.

aŞanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesinde halk ve esnaf ; sokak aralarını mesken edinen uyuşturucu madde bağımlılarına isyan etti. Uyuşturucu bağımlıları yüzünden akşam sokağa dahi çıkmaktan korktuklarını belirten mahalleli ; yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını bekliyor.

Şanlıurfa’nın en işlek ve merkezi caddelerinden biri haline gelen Bahçelievler’de yaşananlar esnaf ve mahalle sakinlerini çileden çıkardı. Mahalle sakinleri ne yaptılarsa madde bağımlılarının binaların arasındaki boş alandan uzaklaştıramadı.

Her gün yaşanan hırsızlık olaylarından madde bağımlılarının binalarını mesken tutmasına kadar birçok olumsuzluktan dert yanan mahalle sakinleri, şunları kaydetti:

 “Uyuşturucu kullanıcılarının mekanı haline gelen mahallemizde değil çocuklarımız biz dahi binadan çıkmaya korkuyoruz. Bina içerisinde bulunan kabloları söküp paraya çeviriyorlar. Buradan alınan parayla uyuşturucu madde alıp kullanıyorlar. Korkumuz şu, bir gün para bulamazlarsa kapımızı çalıp haraç alır gibi bizden para isteyecekler. İş bu noktaya gelirse canımızı ve namusumuzu korumak için işin farklı noktalara uzanacağından korkuyoruz.”

MAHALLELİ BİR AN ÖNCE ÇÖZÜM İSTİYOR

Yetkililerin daha fazla geç kalınmadan bir an önce harekete geçmesini isteyen mahalleli ; “Şanlıurfa’da binlerce polis var. Yetkililerden bu noktalarda güvenlik güçlerinin belirli periyotlarla bina içlerini kontrol etmelerini istiyoruz ; sadece sokakta devriye atmalarını istemiyoruz. Özellikle bu mahallede kimlik denetimi yapmalarını ve bu bölgelerde görevli bekçi ve polis sayısının artmasını talep ediyoruz. İnşallah canımıza tak eden bu sorun esnaf ve bina sakilerinden birinin canına, malına ve namusuna bir şey olmadan çözüme kavuşur” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu