SİYASET

Mahmut Tanal Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, kendisine “müstevli işbirlikçisi”, “müsvedde” dediği iddiası ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında “Kamu Görevlisine Görevinden Dolayı Alenen Hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduu.

Mahmut Tanal, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi :

“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muğla’nın Milas İlçesinde İkiz köy Mevkiinde bulanan Akbelen Ormanı’na giriş yapan ve kömür madeni sahası için ağaç kesimine itiraz edip, demokratik, barışçıl ve silahsız protesto hakkını kullanan vatandaşların kişisel verilerinin hukuka aykırı şekilde görevli jandarma personeli tarafından kayıt altına alınmasına karşı çıkmam dolayısıyla yazılı bir açıklama yapmıştır.

MHP’NİN PAYLAŞIMINA DİKKAT ÇEKTİ

Devlet Bahçeli’nin, MHP’nin resmi internet sitesi ve siyasi partisinin resmi sosyal medya platformu üzerinden paylaşılan söz konusu açıklamasında, jandarmaya ‘eşkıya’ diye bağırdığımı öne sürüp şahsımı hedef göstermiş, ‘müstevli işbirlikçisi’, ‘müsvedde’ şeklindeki ifadelerle hakaretlerde bulunmuştur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ayrıca, şanla, şerefle ve gururla yaşadığım Türk vatanında, ‘Türk askerine düşmanca mukabele ettiğim’ iftirasında bulunmuştur.

“ONUR VE ŞEREFİME KARŞI CİDDİ BİR SALDIRI”

Devlet Bahçeli’nin yine Cumhuriyet’i kuran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesi, bir milletvekili olarak şahsımı, ‘bir yeri istila eden’ anlamına gelen ‘Müstevli’ kelimesi ile hedef alması, ‘Müstevli işbirlikçisi’ ifadesini kullanması, onur ve şerefime karşı ciddi bir saldırı niteliğindedir. Yine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Türk vatanında, Türk askerine düşmanca mukabele ettiğimi’ iddia ederek, vatanına ve milletine bağlı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını, akla ve izana aykırı şekilde töhmet altında bırakmaya çalışmıştır”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu