GÜNDEM

Merkez Bankası Başkanı hakkında flaş iddia

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun görevden alınacağını iddia etti.

 

Piyasa uzmanı İslam Memiş, katıldığı bir televizyon programında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) kararlarını değerlendirdi.

Kavcıoğlu’nun görevden alınacağını iddia eden Memiş, ”Fed çok önemli bir etkiye neden olacak. Dolar endeksinde ciddi bir artış göreceğiz. Jeopolitik risklerde belirsizlik var, içeride de atılan adımlar yetersiz kalacak. Haziran ve temmuz ayında bir faiz artışını güçlü görüyorum. Bunun sonucunda da Merkez Bankası’nda görev değişikliği olacaktır” dedi.

”KURUMLAR ARASINDA DİYALOG EKSİKLİĞİ VAR”

”Türkiye acil bir şekilde ekonomiye odaklı, ciddi kararın alınacağı bir çalıştay yapmak zorunda” diyen Memiş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Maalesef şu anda kurumlar arasında diyalog eksikliği var. Bir an önce günü kurtaran değil yıllık bazda önemli kararların alınacağı bu çalıştay yapılmak zorunda. Merkez Bankası neden faiz artırmak zorunda kalsın? Zorunda kalmak farklı bir şey. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Faiz, döviz kuru, enflasyon prangasını da parçalayıp atacağız’ dedi. Ama tekrar başa dönmek de var. Tekrar başa dönmemek için Hazine, Ticaret Bakanlığı ile Merkez Bankası’nın çalışma yapması gerekiyor”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu