URFA YEREL HABERLER

Meteoroloji Urfa’yı yine uyardı

Meteoroloji, Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu illerde yarın akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışın etkili olmasının beklendiğini duyurarak sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden geçen hafta sel felaketi yaşanan Şanlıurfa ile ilgili yeni bir uyarı geldi.

Meteoroloji, yarın bugün saatlerinden itibaren Şanlıurfa’nın da aralarında olduğu 8 ilde sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Müdürlük, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji’den yapılan uyarıda şu ifadeler kullandı:

 “Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Cuma) deprem bölgesinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ çevreleri ile Malatya’nın güneyinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Cumartesi (25.03.2023) günü gece saatlerine kadar devam etmesi beklenen kuvvetli yağışların sebep olabileceği sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Şanlıurfa 14-15 Mart’ta etkili olan sağanak yağışlarda dereler taşmış ve yaşanan sel felaketinde 16 kişi hayatını kaybetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu