ASAYİŞ

MHP’li başkanı tutuklayan hakim ve savcının Siverek’e gönderildiği iddiası

İzmir’de adliyede bir boşanma davasında tanığı dövdüğü iddiasıyla tutuklanan MHP Karaburun ilçe başkanının tutukluluğuna itirazı reddeden hakim ve savcının Siverek’e gönderildiği ileri sürüldü.

İzmir’in Karaburun ilçesinde bir boşanma davasında adliye karıştı.

Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Meryem K. ve Sinen K. arasında bir süredir devam eden boşanma davasında, Sinan K’nın malları muvazaalı şekilde başkasının üzerine geçirdiğini iddia eden Meryem K. Karaburun Belediyesi çalışanı Mehmet Civan’ı tanık gösterdi.

ADLİYEDE TANIĞI DÖVDÜLER

Sinan K’ya destek vermek için adliyeye gelen MHP Karaburun İlçe Başkanı Erkan Özen ile yanındakiler Meryem K. ile çocuklarına saldırdı. Özen ve beraberindekiler ardından tanık Mehmet Civan’ı da darp etti.

MHP İLÇE BAŞKANI TUTUKLANDI

İzmir yerel medyasında yer alan haberlere göre, adliyede hakim ve savcıları da tehdit ettiği öne sürülen MHP İlçe Başkanı Erkan Özen hakkında tutuklama kararı verildi.

KARARI VEREN HAKİM VE SAVCI URFA’YA GÖNDERİLDİ İDDİASI

Tutuklama kararına yapılan itiraz reddedilirken, bu itirazı reddeden Karaburun Asliye Ceza Mahkemesi hakimi ile tutuklama talebinde bulunan eşi Karaburun Cumhuriyet Savcısı görevlerinden alınarak Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine gönderildiği iddia edildi.

BİHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu