Mimarlar Odası'nda istifa depremi

Mimarlar Odası’nda istifa depremi

Mimarlar Odası Şanlıurfa Şubesi yönetim listesinde bulunan Bahattin Çelik ve Cihan Henteş, yeni seçilen yönetim listesinden istifa etti.

Geçtiğimiz 4 Nisan’da düzenlenen Mimarlar Odası Şanlıurfa Şubesi 1. Olağan Kongresinde başkanlığa Ferhat Karadağ seçilmişti.Seçimin üzerinden kısa bir süre geçmesinin ardından yönetim listesinde yer alan Bahattin Çelik ve Cihan Henteş, yeni seçilen yönetim listesinden istifa ettiğini açıkladı.

Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere Geçen hafta Mimarlar Odası Şanlıurfa şubesinde 1. olağan kongresi yapıldı Bu kongre sonucunda bir yönetim listesi oluştu. Bu yönetim listesindeki rahatsızlıklarımızı dile getirdik bütüncül bir liste olmadığını defalarca söyledik ama buna rağmen homojen olmayan bir yönetim listesi ortaya çıktı. Olağan kongrenin gerçekleştiği genel kurulda Cihan Henteş kardeşimiz istifa etti. Bugün bende yeni seçilen yönetim listesinden istifa ettiğimi bildiriyorum” dedi.

Bütüncül bir mimarlar odası mantığıyla hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Çelik, şu ifadelere yer verdi:

“670 üyesi bulunan mimarlar odasına son seçimde sadece 37 üye geldi. Bunun da 20 tanesi yönetim listesi zaten. katılımın yüzde 5 olduğu bir ortamda demokratik bir seçim olmaz. Mimarlar odası adete siyasete girmek isteyen STK’lar ve adayların uğrak noktası olmuş durumdadır. Mimarlar odasına bulunduğumuz süre zarfında bir tane akademisyen, dekan veya mesleğimizde ülkede kendine yer edinmiş birinin geldiğini görmedik. Mesleki faaliyetleri geliştirmek için bir kurs veya veya meslek çalıştayı düzenlemediler. Yerel yönetimlerin arka bahçesi durumuna gelmiş bir mimarlar odası var. Belediyeden belediyeye göre muamele söz konusudur.”

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Gece uyanıp bilinçsizce yemek yemenin, beynin uyku uyanıklık kontrolünde yaşanan sorundan kaynaklandığını belirten uzmanlar, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir