Normalleşme ile birlikte hareketlilik başladı

Normalleşme ile birlikte hareketlilik başladı

Pandemi nedeniyle uzun süredir yerli ve yabancı turistin uğrayamadığı Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da, kademeli normalleşmenin ve turizm sektörünün de başlamasıyla birlikte, ziyaretçiler şehre akın etmeye başladı.

Peygamberler Şehri olarak bilinen birçok tarihi ve turistik mekâna da ev sahipliği yapan kültür ve medeniyet şehri Şanlıurfa’da, turizm hareketliliği normalleşme süreciyle başladı. Tarihin sıfır noktası olan Göbeklitepe, dünyanın en büyük doğal akvaryumu olan Balıklıgöl, Harran Kümbet Evleri, sessiz şehir olarak bilinen Halfeti ve daha birçok tarihi ve turistik mekâna da ev sahipliği yapan şehir, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Normalleşmenin başlaması ve turizm sektörünün canlanmasıyla birlikte esnafın da yüzü uzun süre sonra gülmeye başladı.

Bu arada Şanlıurfa’da vatandaşların en çok ziyaret ettiği yerlerin başında UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan Göbeklipete geliyor.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Akıma kapılan şahıs ağır yaralandı

Akıma kapılan şahıs ağır yaralandı

Şanlıurfa’da elektrik akımına kapılan kişi, ağır yaralandı. Olay, Haliliye ilçesi kırsalında meydana geldi. İddiaya göre, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir