O skandalın faili Urfa'da yakalandı

O skandalın faili Urfa’da yakalandı

Türkiye’nin gündemine oturan, turşu fabrikasında çekilen skandal görüntünün faili olduğu iddia edilen A.G Viranşehir’de yakalandı.

Viranşehir’de çekildiği iddia edilen, basın yayın organları ile sosyal medyada yankı oluşturan, “Turşu tankına girerek, dans eden” bir kişinin video görüntülerinin yayınlanmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler harekete geçti. Şanlıurfa ve Manisa’da emniyet ekipleri  tarafından yapılan operasyon neticesinde A.G. isimli şahıs, Urfa Viranşehir’de gözaltına alındı. A.G’nin Manisa Turgutlu ilçesinde bulunan söz konusu fabrikada çalıştığı tespit edildi. Yapılan denetimler sonucunda; işletmenin, insan sağlığı ve gıda güvenilirliği açısından tehlike oluşturduğu gerekçesiyle mühürlenerek, faaliyetten men edildi. Videoda yer alan A.G isimli şahıs ve işletme yetkilileri hakkında ise Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Urfa semalarında nefes kesen gösteri

Urfa semalarında nefes kesen gösteri

11 Nisan etkinlikleri kapsamında Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi, Şanlıurfa semalarında gösteri uçuşu yaptı. Gösteri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir