URFA YEREL HABERLER

Öğrenciler yalnız yaşayan yaşlılara yemek yaptılar

Akabe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri “iftarda sofranızdayız” etkinliği kapsamında yalnız yaşayan yaşlılara evlerinde yaptıkları yemekleri götürdü.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Akabe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ; ‘Bireyden topluma yiten değerlerin kazanılması’ eTwinning projesi kapsamında “iftarda sofranızdayız” etkinliği düzenledi.

Duyarlı öğrenciler Ramazan ayında yalnız yaşayan yaşlıları unutmadı. Evlerinde pişirdikleri çeşitli yemekleri kendi elleriyle paketleyen öğrenciler ; yalnız yaşayan yaşlıların evlerine giderek yemekleri teslim etti. Yaşlıları hatırlamanın ve onlara saygı göstermenin öneminin vurgulandığı etkinlikte öğrenciler bu tür etkinliklere devam edeceklerini belirtirken, yaşlı vatandaşlar etkinliklerin artması dileğinde bulundu.

Akabe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapan Mustafa Ensarioğlu, bu tür etkinliklerin toplum içinde yayılması için ellerlinden geleni yapacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Etkinlik kapsamında okulumuzda yürütmüş olduğumuz projenin adı ‘Bireyden topluma yiten değerlerin kazanılması’. Bu haftaki etkinliğimiz ise yemek dağıtımı. ‘İftarda sofranızdayız’ etkinliğimizle amacımız yardımseverlik ve cömertlik gibi değerlerimizin toplum arasında daha fazla yaygınlaşmasına yardımcı olmak. Etkinlik kapsamında bugün öğrencilerimizin yapmış oldukları yemekleri dağıtmak için buradayız. Belirlemiş olduğumuz adreslere yemek dağıtımı yaptık. Bunu yaparken de ben ve öğrencilerim proje kapsamında bulunan diğer arkadaşlarımızla beraber çok mutluyuz. Toplum içinde yayınması için elimizden geleni yapacağız.”

Akabe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 11. sınıf öğrencisi Sidra ise etkinlikten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek ; “Ramazan ayı olduğu için hep birlikte arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle yemekler belirledik. Sarma dolma, çorba, börekler yaptık. Bunları hep beraber tabaklara koyup hazırladık. Belirlediğimiz evlerdeki yaşlılara dağıtacağız” dedi.

Okulun 10. sınıf öğrencilerinden Özlem de yalnız kalan yaşlılar için yemekler yaptıklarını söyleyerek ; “Bireyden topluma yiten değerlerin kazanılması etkinliği kapsamında yaşlılarımıza vermiş olduğumuz iftar yemeklerini hazırladık. Ben evde kendim sarma yaptım. İnşallah mutlu olurlar” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu