GÜNDEM

Öğrencilerden Şenyaşar ailesine destek

HRÜ öğrencileri, aylardır Şanlıurfa Adliyesi önünde adalet nöbeti tutan Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

Şenyaşar Ailesi, Şanlıurfa Adliyesi önünde başlattığı adalet nöbetini 345 gündür devam ettiriyor.

Aileyi, Harran Üniversitesi öğrencileri ziyaret etti. Öğrenciler ellerinde “Hak hukuk adalet”, ” Kısa çöp uzun çöpten hakkını alacaktır” dövizleri taşırken, ; “Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” pankartı açtı.

HRÜ ÖĞRENCİSİ ÇELİK: “ADALETSİZLİKLER SON BULSUN”

Ziyarette konuşan üniversite öğrencisi Feridun Çelik, Şenyaşar ailesine yönelik Suruç Devlet Hastanesi’nde yaşatılanları hatırlatarak, “Son derece zor bir dönemden geçiyoruz. Ülke neredeyse her alanda krizde. Bu krizin en önemli ayağı ise adaletsizlik. Bu adaletsizliğin en çarpıcı örneği ise Şenyaşar ailesidir. Gençler olarak talebimiz tüm bu adaletsizliklerin son bulmasıdır. Bunun er ya da geç gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Bir kez daha aileye desteklerimizi sunuyor ve derhal adalet sağlanmasını itiyoruz” dedi.

ÖĞRENCİ ERİŞ: “BİZLER MİLYONLARIZ”

Öğrencilerden Senem Eriş ise, “Biz üniversite gençliği olarak bu dava sürecinin destekçisi ve takipçisi olduk, olmaya devam edeceğiz. Unutmayalım ki onlar, bir avuç bizler milyonlarız. Haklı talebimizi sindiremeyeceksiniz” ifadesini kullandı.

Aile ile bir müddet daha nöbet tutan öğrenciler “Hak hukuk adalet”  ve “Şenyaşar ailesi yalnız değildir” sloganları atarak nöbet yerinden ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu