GÜNDEM

OSB’de üç fabrika daha üretime başlıyor

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) üretim hazırlığı yapan yeni firmaları ziyaret etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) üretim hazırlığı yapan yeni firmaları ziyaret etti.

OSB’deki ilk ziyaretini, kısa süre faaliyetini durduran Yılmazlar Terlik Ayakkabı Fabrikası’nın boşalttığı binalarda üretim yapma hazırlığına başlayan firmalara yapan Vali Erin, yatırımcılarla hayırlı olsun dileklerini iletti.

Üç ayrı fabrika binasında üretim yapma hazırlığı devam eden firmaları ziyaret eden Vali Erin, yakın zamanda üretime geçecek tesislerin çok sayıda personel istihdam edeceğini belirterek, yatırım kararlarından dolayı firma yetkililerini tebrik etti.

Şanlıurfa’yı ayakkabı konusunda üretim merkezi yapmayı amaçlayan proje sayesinde bölgeye gelen bazı ayakkabı fabrikalarını ziyaret eden Vali Erin, yatırımcılarla görüştü.

Şanlıurfa ve ilçelerindeki organize sanayi bölgelerinde yatırım yapmak isteyen müteşebbislere ; çok büyük destekler verildiğini hatırlatan Vali Erin, genç iş gücü potansiyelinin çok yüksek olduğu şehirde istihdama dayalı sektörleri cezbetmek amacıyla ü; ayakkabı ve tekstil gibi sektörlere destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde hayata geçirilen, ; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği proje ile Şanlıurfa’da 13 fabrika binası inşa edilerek ayakkabı sektöründeki yatırımcılara tahsis edilmişti. Yüzlerce gencin ayakkabı sektöründe ustalaştığı ve kalifiye eleman haline geldiği Şanlıurfa’da, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin desteğiyle sekiz ayrı fabrika binası daha inşa ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu