URFA YEREL HABERLER

Öz Sağlık-İş Sendikası Şanlıurfa Şubesi 1. olağan genel kurulu yapıldı

Öz Sağlık-İş Sendikası Şanlıurfa Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu özel bir otelde yapıldı Genel Kurula sendikanın genel başkanı Sert’in yanı sıra çevre illerdeki şube başkanları ve çok sayıda üye katılım sağlarken, mevcut Başkan Bekir Başak yeniden şube başkanı olarak seçildi.

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na  (Hak-İş)  bağlı Öz Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası’nın (Öz Sağlık-İş) Şanlıurfa Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’na Genel Başkan Devlet Sert ve Genel Başkan Yardımcıları Adem Yavuz, Mustafa Özüpek, Remzi Karataş ve Süleyman Doğan’ın yanı sıra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan, sendikanın Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri, bazı sağlık kurum ve kuruluşlarının yönetici ve idarecileri, çeşitli STK temsilcileri katıldı.

Genel Başkan Devlet Sert, Öz Sağlık-İş Sendikası’nın sivil toplum örgütleri içinde model, yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği faaliyetler açısından da çalışma hayatına yön veren bir sendika olduğunu söyledi.

SERT: 200 BİNLERE DAYANAN BÜYÜK BİR SENDİKAYIZ

Katılımcıların büyük coşku ile dinlediği ve sözleri sık sık sloganlarla kesilen Genel Başkan Devlet Sert, “8 yıllık bir mazisi bulunan, en genç fakat sayısal manada en büyük ikinci sendikasıyız. 200 binlere dayanan büyük bir sendikayız. Böylesine büyük bir ailenin mensubu olmaktan bizler gurur duyuyoruz, bu büyüklüğe erişmemizde bizlerle beraber yol yürüyen, gece gündüz alın teri döken teşkilatlarımızla gurur duyuyoruz.

Sendika olarak genç enerjik, üye yapısı olarak eski kamu işçisi gerçeğinin üzerinde daha eğitimli, daha donanımlı, dünya ile entegre bir üye yapısına sahibiz. İşkolumuzun özelliği gereği Kadın üye sayımız neredeyse toplam üyemizin yarısı kadar.  Öz Sağlık -İş Sendikası olarak 90 binin üzerinde kadın üyeye sahibiz. Örgütlü olduğumuz tüm kurumlardaki üyelerimizin temsil edilmeleri noktasında da büyük hassasiyet gösteriyoruz.

Nitekim Öz Sağlık-İş olarak tüm kurum ve kuruluşlarda 3200’ün üzerinde temsilci atayıp, örgütlenmemizi en kılcal damarlara kadar yaymış bulunmaktayız Gittiğimiz hiçbir yerde, yapmayacaklarımızı vaat etmeyeceğiz, asla yalan konuşmayacağız. Birbirimize sahip çıkalım. Hepimizin hatası olabilir insanız. Daha çok kaynaşacağız, imkânlarımız nispetinde daha çok faaliyet yapacağız. Sizden de arkadaşlarımıza destek vermenizi istiyorum.  Bizim kapımız herkese açık” ifadesini kullandı.

“ÇALIŞANLARIN GELİR VERGİSİ DİLİMLERİ BELLİ BİR ORANDA SABİTLENMELİ”

Türkiye’de çalışanların ücretlerinin yüzde 40’ının gelir vergisi, sigorta pirimi gibi kesintilere gittiğini vurgulayan Sert, şunları kaydetti:

“Ücretli çalışanların yılın başında aldığı ücretlerle yılın sonunda aldığı ücretler yüksek vergi dilimleri sonucu dörtte bir oranında azalıyor. Ortalama ücret alan bir işçideki kesinti, yılsonunda neredeyse 2 bin liraya kadar yükseliyor. Çalışanların gelir vergisi dilimleri belli bir oranda sabitlenmeli ve ücretli kesime nefes aldırılmalı. Bu toprakları toprak yapan 3 mukaddes damla vardır. Biri kan biri gözyaşı diğeri alın teridir. Mukaddes 3 damla bize ışık tutuyor. Sorumluluklarımız büyük, bilsek ki Şanlıurfa’nın hepsi gidecek asla yalan konuşmayacağız. İşçiler varsa sendika vardır.”

Yapılan seçimlerde mevcut Şube Başkanı Bekir Başak yeniden seçildi.  Şube Yönetimi ise, Ömer Matyar, Yılmaz Baydilli, Ömer Dede ve Mehmet Ali Koç’tan oluştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu