GÜNDEM

Özdiker Kuyumcular çarşısı için açıklama

Kamulaştırılma kararı ile Büyükşehir Belediyesi'yle karşı karşıya gelen Özdiker Pasajı esnafının bugün yaptığı pankartlı eylemi sonrası açıklama geldi. Belediye "Esnafın ticari faaliyetleri etkilenmeyecek" diyerek esnafa takas önerdiklerini belirtti.

“Özdiker Kuyumcular Çarşısı” ile ilgili esnafın son pankart hamlesine Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi.

kente yeni meydan kazandırmak amacıyla kamulaştırma kararıyla yıkılması gündemde olan Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnafının ; geçtiğimiz günlerde protesto amaçlı astığı pankartlar dün gece belediye ekipleri tarafından kaldırıldı. Esnaf, bugün davul zurna eşliğinde yeni pankart astı.

Belediye ile esnafı karşı karşıya getiren çarşı gündemdeki yerini korumaya devam ederken, ; Belediye esnafın tepkisinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Açıklamada esnafın ticari faaliyetlerinin etkilenmeyeceği belirtilerek ; “Tarihi mekânlar içinde yer alan Özdiker Kuyumcular Çarşısı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla ; acil kamulaştırma yetkisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine verildi. Özdiker Kuyumcular Çarşısı’nın sınırları içerisinde kalan 122 adet dükkân için acele kamulaştırma kararı alınması, yapılacak meydan yapım sürecini hızlandıracak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Özdiker Kuyumcular Çarşısında bulunan ; 122 adet dükkânın kamulaştırması ile ilgili işlemler devam etmektedir. Bu süreçte ticari faaliyetlerine devam etmek isteyen esnaflara,; mülkiyeti Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait olan ve Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası yanında bulunan 50 adet dükkân ile kamulaştırma kanununa göre trampa(takas) önerilmiştir.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu