GÜNDEM

Özyavuz: Vatanımızı hep birlikte geleceğe taşıyacağız

Harran Belediye Başkanı Özyavuz, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutladı.

Özyavuz mesajında, “Çanakkale savaşı aziz milletimizin vatanına, ; bağımsızlığına, istiklal ve istikbaline karşı şartlar ne olursa olsun sahip çıkma kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. “Çanakkale Geçilmez” sözü, özünde Aziz Türk Milleti’nin bağrında taşıdığı imanından aldığı güç ile bileğinin bükülemeyeceğinin vücut bulmuş halidir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti aynı kararlılıkla yoluna devam edecek ve ilelebet payidar kalacaktır.

Ecdadımız canı pahasına cepheden cepheye koşmuş, ; şehit düşmüş, gazi olmuş ancak vatanın bir karış toprağını dahi düşmana teslim etmemiştir. Bu Cennet topraklar birçok bedel ödenerek bizlere vatan kılınmıştır. Bugün de aynı inançla birlik ve beraberlik içerisinde ; ülkemize sahip çıkacak vatanımızı her alan ve her cephede daha çok çalışarak yine hep birlikte geleceğe taşıyacağız.

Çanakkale Zaferinin 107. yıl dönümünde vatanımızı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ; tüm kahraman silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla yad ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu