GÜNDEM

Polisi şehit eden zanlının onlarca sabıkası çıktı

Haliliye’de silah ve mühimmat taşıdığı gerekçesiyle kendisini takip eden komiser yardımcısı ve polis memurunu silahla vurarak şehit eden zanlıyı yakalamak için başlatılan geniş çaplı çalışmalar sürüyor. Zanlının tam bir suç makinesi olduğu ortaya çıktı.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne ; bağlı komiser yardımcısı Abdullah Yasir Binici ile polis memuru Cemal Bozkurt’u ; kendisini takip ettikleri sırada silahla vurarak şehit eden zanlı Mehmet A.’yı yakalamak için başlatılan geniş çaplı çalışma sürüyor. Polisleri silahla vurduktan sonra yaya olarak ; olay yerinden kaçtığı belirlenen zanlı Mehmet A.’nın birçok suçtan sabıkasının olduğu öğrenildi.

1982 doğumlu olduğu öğrenilen Mehmet A., 22 yaşında cinayet işledi. Mehmet A., 2004 yılında girdiği cezaevinde 9 yıl kaldı. 2013 yılında cezaevinden tahliye edilen Mehmet A.’nın  ; cinayet, adam yaralama, tehdit, gasp, hakaret, mala zarar verme gibi onlarca suçtan kaydının olduğu öğrenildii.

Şehit polisler Abdullah Yasir Binici ile Cemal Bozkurt’un naaşları, İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenin altından memleketlerine gönderildii.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu