SAĞLIK

Sağlık hizmetlerinde yeni dönem

Sağlık Bakanlığı önemli bir karara imza attı. Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Uzaktan Sağlık Hizmeti’ projesinin yeni uygulaması Bakan Fahrettin Koca tarafından açıklandı.

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz hafta resmi gazete üzerinden Uzaktan Sağlık Hizmeti projesini duyurmuştu. Bu proje sayesinde hastalar artık hastaneye gitmeden muayene olup tedavi olabilecek. Bu proje kapsamında yeni bir uygulama daha hayata geçti.

Yatağa/cihaza bağımlı yetişkin ve çocuk hastaların sağlık raporu alabilmesi için hastaneye gelme şartını kaldıran Bakanlık, bu uygulama ile hastaların ihtiyaç duydukları ilaç ve tıbbi malzemeleri de evlerinden çıkmadan almalarını sağlayacak.

SAĞLIK RAPORU EVDE DÜZENLENEBİLECEK

Bundan böyle yatağa bağımlı yetişkin ve çocuk hastalar için sağlık raporları evlerinde düzenlenebilecek. Hastalar, Evde Sağlık Hizmetleri sayesinde evlerinden çıkmadan ihtiyaçları olan mama, bez ve tıbbi cihazları isteyebilecek.

Yatağa bağımlı hastanın sağlık raporunun evinde düzenlenmesine yönelik pilot uygulama Bilecik, Sinop ve Tunceli’de başladı. Uygulamanın kısa sürede ülke geneline yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu