Sağlık-Sen Başkanı Yabir, personel alımlarını değerlendirdi

Şanlıurfa’nın önemli sorunlarının başında sağlıktaki personel eksikliği geliyor. Uzun yıllardır süregelen bu problem konusunda atılan adımlar yeterli olmazken, kente son olarak 377 sağlık personelinin alınacağı öğrenildi.

Yapılacak olan atamaları değerlendiren Sağlık- Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir, önemli açıklamalarda bulundu.

YABİR: BEKLENTİMİZ ALIMIN TEK SEFERDE YAPILMASIYDI…

Alımların tek seferde olmasını beklediklerini ancak bunun gerçekleşmediğini ifade eden Yabir, “Sağlık bakanlığı KPSS 2019/7 kapsamında sağlık çalışanı elemanı alımı gerçekleştiriyor. Bizim sendika olarak beklentimiz alımın tek seferde ve Aralık ayında yapılmasıydı ama bakanlık alımı Aralık ve Şubat olarak belirlemiştir” dedi.

‘YETERLİ OLMASA DA ÖNEMLİ BULUYORUZ’

Avrupa’da dört hemşirenin yapması gereken işi Türkiye’de bir hemşirenin yaptığını kaydeden Yabir, yeterli olmamasına rağmen alımları önemli bulduklarını dile getirdi: “Sağlık çalışanı istihdamı maalesef yeterli sayıda gerçekleşmiyor. Avrupa ülkelerine göre dört hemşirenin yapması gereken işi Türkiye’de bir hemşire yapmaktadır. Yeterli olmasa da bu alımı sendika olarak çok önemli buluyoruz. Sağlık çalışanı ordusuna katılacak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”

‘377 PERSONEL ALINACAK’

Yapılacak alımlarla birlikte Şanlıurfa’da 377 sağlık çalışanının istihdam edileceğini bildiren Yabir, “Bu alım kapsamında Şanlıurfa’daki sağlık tesislerimize 377 sağlık çalışanı arkadaşımızın istihdamı gerçekleşmiş olacak. İşe yeni başlayacak tüm arkadaşlarımıza huzurlu bir ortamda çalışmalarını temenni ediyor, Sağlık-Sen ailesi olarak başarılar diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Mustafa PAYIK/BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu