Sahte polisler Urfa'da yakalandı

Sahte polisler Urfa’da yakalandı

Telefonla aradıkları kişilere kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, bu kez Elazığ’da yaşayan yaşlı bir kadının 350 bin TL’sini dolandırdı. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, kimliklerini belirlediği 2 şüpheliyi Şanlıurfa’da ya

Güvenlik güçlerinin tüm uyarılarına rağmen dolandırıcılık olayları halen devam ediyor. Bu kez dolandırıcılık tuzağına düşen isim Elazığ’da yalnız yaşadığı öğrenilen 80 yaşındaki N.S. oldu. Yaşlı kadını telefonla arayan dolandırıcılar, kimliğinin soygunda kullanıldığını ve bu soyguncuların yakalanması için para vermesini istediler. Sahte polislere inanan yaşlı kadın, dolandırıcıların isteği üzerine ticari taksiye binerek Malatya’da belirlenen adrese gitti. Burada kendisini polis diye tanıtan şüpheliye 350 bin TL değerindeki altın, döviz ve parayı teslim eden N.S., daha sonra memleketine döndü. Olaydan sonra dolandırıldığını anlayan talihsiz kadın, durumu polise bildirdi. Bu ihbar üzerine harekete geçen ekipler, yaşlı kadının dolandırıcılar ile buluştuğu noktadaki kameraları incelemeye başladı.

ŞANLIURFA’DA YAKALANDILAR

Çevredeki kamera kayıtlarını titizlikle inceleyen polis, parayı alan kişinin H.E. olduğunu tespit etti. Zanlının Malatya’ya Ali D. tarafından kiralık araçla götürüldüğü ve dolandırıcılık olayının organizatörünün ise Ahmet D. olduğu saptandı. Şüphelilerin Şanlıurfa’da olduğunu belirleyen polis, düzenlediği operasyonla Ahmet D. ve Ali D.’yi yakalayarak Malatya’ya götürdü. Adresinde bulunamayan şüpheli H.E.’nin yakalanması için de çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Yapılan aramada şüphelilerin üzerinde yaşlı kadına ait 10 bin TL para bulunduğu ve geriye kalan 340 Bin TL’ye ise henüz ulaşılamadı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılan Ahmet D. ve Ali D., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Şanlıurfa'da kaza can aldı

Şanlıurfa’da kaza can aldı

Şanlıurfa Akçakale yolu üzerinde tek taraflı yaşanan kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir