GÜNDEM

Şanlıurfa Barosu’ndan DEDAŞ’a çağrı

Şanlıurfa Barosu, DEDAŞ’ın depremzede çiftçilerin hesabına bloke konulduğunu ileri sürerek, “Söz konusu bu blokelerin kaldırılmasını ve depremzede çiftçilerimizin mağduriyetlerinin ivedilikle giderilmesini talep ediyor sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık iki deprem Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 11 ilde büyük yıkıma neden oldu.

Şanlıurfa meydana gelen depremlerin ardından yaralarını sarılmaya çalışılırken, Şanlıurfa Barosunun sosyal medya hesabında yapılan açıklamada, DEDAŞ’ın deprem mağduru çiftçilerin hesabına bloke koyduğu ileri sürüldü.

BARO: SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Şanlıurfa Barosu sosyal medya hesabından DEDAŞ’ın depremzede çiftçilerinin hesabına bloke koyduğunu ileri sürerek şu ifadeleri kullandı:

“Bölgenin tek enerji sağlayıcısı konumunda olan DEDAŞ zaten uzun süredir ekonomik sıkıntılar yaşayan bölge halkımız için adeta kanayan bir yara haline dönüşmüşken hali hazırda deprem felaketinden etkilenmiş ve nakdi olarak büyük sıkıntılar yaşayan bölgedeki çiftçilerimiz için maalesef ki sorun teşkil etmeye devam etmektedir.

Deprem bölgesinde bulunan toplam 425 bin 275 depremzede çiftçimizin hesaplarına bugün itibariyle nakdi olarak yatırılmış olan mazot ve gübre desteğine DEDAŞ tarafından kimi çiftçilerimizin elektrik borçlarından dolayı bloke konduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Söz konusu bu blokelerin kaldırılmasını ve depremzede çiftçilerimizin mağduriyetlerinin ivedilikle giderilmesini talep ediyor sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu