Şanlıurfa’da AB destekli toplantı yapıldı

Avrupa Birliği (AB) tarafından "Sivil Toplum Sektörü Programı II" adı altında finanse edilen "Tarım ve Gıda Sektöründe Ortak Politika Yapıcılığı Perspektifi" bilgilendirme toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi. 

Şanlıurfa Ticaret Borsası'nda (ŞTUB) yapılan toplantıya ŞUTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkanı İsa Kızıldemir ve meclis üyeleri katıldı.
 


 

Özel sektörden tarafların gıda ve tarım alanındaki kamu politikası ve karar alma süreçlerine demokratik katılımının arttırılması amacıyla başlatılan proje kapsamında gerçekleştirilen toplantıda, taraflar fikir alışverişinde bulundu. 
 


 

PROJENİN AMACI

Öte yandan bu proje kapsamında, STK’lara kazandırılacak analitik bir dil vasıtasıyla olguları tartışabilmek ve konuşabilmek üzerine teknik becerileri ve kapasiteleri arttırılacaktır. Böylece, aktif vatandaşlığın tüm düzeylerde temin edilmesi amaçlanıyor. Bu doğrultuda, uluslararası düzeyde kabul gören araç kitlerinin (tarım, anlaşmazlıkların çözümlenmesi, politika modelleme ve etki değerlendirmeleri) kullanılması, STK’ların etki yaratabilmeleri için son derece önemlidir. Proje sonunda, tarım ve gıda endüstrisi arasında uzlaşmanın inşasına ve ortak politika savunuculuğuna yönelik çerçeve oluşturulacak, etkili iletişim için Proje faydalanıcıları arasında fiziki ve sanal platformlar kurulacak ve teknik beceriler ile sivil savunuculuğa yönelik kapasite desteklenecek. 

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu