Şanlıurfa’da çekilen dizi, BBC’nin de listesine girdi

Şanlıurfa'nın ve Türkiye'nin en önemli tarihi değerlerinden biri olan Göbeklitepe, Netflix'in ikinci Türk orijinal dizisine ev sahipliği yapacak.

27 Aralık'ta izleyicilerin beğenisine sunulacak dizide Beren Saat ve Mehmet Günsür başrolde oynarken, dizinin fragmanı da geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı.

Film ve diziseverlerde büyük heyecan uyandıran dizin büyük bir ilgiyle beklenirken, BBC de çekimleri Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesindeki Göbeklitepe'de yapılan Atiye'yi, Aralık ayında izlenecek diziler listesine koydu. 

FİLMİN KONUSU

Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul'da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

 

Mustafa PAYIK/BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu