URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Ulucan’dan 23 Nisan mesajı

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Çocuklarımızın yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Aziz Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa  Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ulucan, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kurulduğu bu önemli günün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Cumhuriyetin geleceğinin güvencesi olan çocuklara bayram olarak armağan edildiğini hatırlatarak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda, gelecekte ulusları yönetecek ve yönlendirecek olan nesilleri ortak bir coşku etrafında bir araya getiren, dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklarımız aracılığıyla tüm dünyaya ilettiğimiz, Dünya da eşi ve benzeri olmayan gıpta edilen tek bayram olma özelliğini taşımaktadır.

Ulu Önder Atatürk’ün çocuklarımıza hitap ederek bizlere miras bıraktığı ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler, hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz’ sözlerini hatırlatarak; her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olan sevgili yavrularımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için gece gündüz çalışarak, onları eğiterek geleceğe hazırlamalı, kendi başlarına karar verebilen, hayatın zorluklarıyla baş edebilecek ölçüde donanımlı, çalışkan, ilim ve irfan sahibi, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, demokrasi, özgürlük, bağımsızlık, egemenlik ve milli irade kavramlarını özümsemiş gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak hepimizin ortak görev ve sorumluluğu olmalıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle; Çocuklarımızın yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Aziz Milletimizin ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı’ kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Mili iradenin kalbinin attığı yer olan ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu