GÜNDEM

Şanlıurfa hal pazarında tam kapanma olacak mı ?

Şanlıurfa Hal Pazarı, bugün akşam saat 19.00’da başlayacak olan 17 günlük tam kapanma döneminde açık olacak. Kapanma öncesinde Hal Pazarı’ndaki sebze ve meyve fiyatları da adeta cep yakıyor.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında 17 günlük tam kapanma uygulanacak. Bugün saat 19.00’da başlayacak olan tam kapanmada, Şanlıurfa’da hal pazarının açık olup olmayacağı merakla bekleniyordu. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre, hal pazarı tam kapanmada açık olacak ancak semt pazarları kapalı durumda bulunacak. Ayrıca Şire Pazarı’nda da yoğurt ile peynir satışı yapan işletmelerin açık olacağı öğrenildi.

Şanlıurfa Hal Pazarı esnaflarından Yusuf Kılıç, tam kapanma döneminde hizmet vereceklerini belirterek, sadece Ramazan Bayramı’nda kapalı olacaklarını söyledi.

KILIÇ: “TALEP FİYATLARI ARTTIRDI”

Kılıç, Ramazan ayı dolayısıyla ürünlere yoğun talep olduğunu ve bu nedenle sebze ile meyve fiyatlarında artış yaşandığına dikkat çekerek, az verimi olan ürünlerdeki fiyatların daha yüksek olduğunu ifade etti.

İŞTE TAM KAPANMA ÖNCESİNDE FİYATLAR…

Şanlıurfa Hal Pazarı’nda tam kapanmaya saatler kala sebze ve meyve fiyatları şu şekilde oluştu:

Domates (dal) 5-6 TL

Domates (tane) 3- 4 TL

Biber (acı) 5-8 TL

Biber (tatlı) 4-6 TL

Biber (kırmızı) 17-20 TL

Salatalık 4,5-5,5 TL

Elma 3 TL

Portakal 4 TL

Soğan 1 TL

Patates 1,5 TL

Muz 10 TL

Çilek 14 TL

Marul (adet) 2 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu