URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa Kızılay’dan Beşir Derneği’ne Ziyaret

Şanlıurfa Kızılay yetkilileri Beşir Derneği Eyyübiye Temsilciliğini ziyaret ederek kan bağışının önemi, gönüllülerin düzenli kan bağışında bulunması ve ortak projeler yapılması hakkında görüşmeler yapıldı.

Konu ile ilgili açıklama da bulunan Beşir Derneği Eyyübiye Temsilcisi İbrahim Halil BUĞURCA:

” Kan, her daim hazır olması gereken acil bir ihtiyaçtır. Ülkemizde her yıl 2 milyon üniteden fazla kana ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkemiz adına kan bağışı toplayan tek yetkili kuruluş Türk Kızılayı’ dır.Düzenli kan bağışçısı olmak çok önemli bir hassasiyeti temsil eder. Beşir Derneği olarak, bu toplumsal bir sorumluluk gerektiren durum için Türk Kızılayı’ nı destekleyici ortak projeler üretmekteyiz.
Nihâî hedefimiz her bir bireyin düzenli kan bağışçısı olarak, hiçbir kampanyayı beklemeden yaklaşık 4 ayda bir kan bağışı yapmasıdır. Bu gerçekleştiğinde ülkemizde hiç bir zaman âcil kan anonslarına ihtiyaç kalmayacaktır. Bu bilinci oluşturmak için Kan Kardeşim Üyelik Platformu’ nu hayata geçirdik. Platformumuza 30 binden fazla gönüllümüz üye ve gönüllü kan bağışçısı bulunmaktadır.
Yapmış olduğumuz kan bağış kampanyalarında bağışçılarımızın destekleri ile 100 bin üniteden fazla kan bağışı toplanmasına vesile olduk. Bugün ve yarın da yapacağımız kampanyalar ile bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için azamî gayret gösteriyoruz.

Bir Damla Bin Umut kampanyamız ve Kan Kardeşim Platformumuz hakkında detaylı bilgi almak için kankardesim.org adresini ziyaret edebilirsiniz.
Ayrıca bu nazik ziyaretlerinden dolayı Türk Kızılay’ı yöneticilerine teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.”dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu