3. SAYFAASAYİŞ

Şanlıurfa merkezli IŞİD operasyonu: çok sayıda gözaltı

Şanlıurfa merkezli düzenlenen ve İzmir'de de gerçekleşen IŞİD operasyonunda gözaltına alınan 29 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Şanlıurfa ve İzmir’de IŞİD operasyonu düzenlendi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak yapmış olduğu çalışmalarda, ; IŞİD terör örgütü faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik Şanlıurfa ve İzmir’de operasyon için harekete geçildii. Şüphelilerin ikamet ve iş yerlerinde dönüşümlü olarak ; IŞİD silahlı terör örgütüne müzahir örgütsel toplantı/sohbet/eğitim verdikleri şeklinde haklarında bilgiler üzerine 24.02.2022 tarihinde operasyon için düğmeye basıldıı.

Suriye uyruklu 1 şahsında aralarında bulunduğu şüpheli şahısların yakalanmasına ve örgütsel toplantılar yaptıkları 4 iş yerine yönelik ; Şanlıurfa merkezli İzmir de dahil olmak üzere yapılan operasyonlarda 29 şahıs gözaltına alındı. Aramalarda bulunan doküman, belgelere de el konulduu.

07.03.2022 günü adli mercilere sevk edilen şahıslardan ; 24’ü adlı kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılırken, 5 şüpheli şahıs ise tutuklandıı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu