3. SAYFAASAYİŞ

Şanlıurfa OSB’de işçiler zehirlendi!

Şanlıurfa OSB’de bulunan bir ayakkabı fabrikasında gecen hafta yaşanan gıda zehirlenmesinin ardından bugün de bir tekstil fabrikasında işçiler yedikleri yemekten hastanelik oldu.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) geçen hafta bir fabrikada çalışan işçiler yedikleri yemekten zehirlenmişti. OSB’de bugün de benzeri bir olay yaşandıı.

İddiaya göre, OSB’de bulunan bir tekstil firmasının işçileri öğle yemeğinde nohut, pilav ve su kabağı yedi. Yedikleri yemeğin ardından işçilerde bulantı, kusma ve ishal şikayetleri baş gösterdi. Yemekten zehirlendiklerinden şüphelenen çalışanlar kendi imkanlarıyla Balıklıgöl Devlet Hastanesine geldi.

Hastanede sağlık çalışanları, gıda zehirlenmesi yaşayan Hüseyin Uluganyan, Mehmet Emin Çiftçi, Kamil Çakmak, Hasan Çiftyoldaş, Gazel Polat, Hasibe Bulut, Yasemin Kılıç, Mahmut Nesip, Fetih Bulut, Zeki Çalışkan, Zeynep Çavlan, İffet Karakuş, Ergül Şimir, Betül Kuş, Melek Sabar, Emre Karakuş, Hikmet Bolik, Aziz Karakurt, İbrahim Yıldırım, Fuat Bağmancı, Emin Çelik, Güldeniz Baytemur’u tedavi altına aldı.

Gıda zehirlenmesi yaşadıkları belirlenen hastaların tedavisi sürüyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldıı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu