URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa Valiliği üniversiteli kız öğrencilere burs verecek

Şanlıurfa Valiliği, üniversitede eğitim gören Şanlıurfalı 250 kız öğrenciye 8 ay boyunca 400 TL burs verecek.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, valilik tarafından ilk kez düzenlen ‘Şanlıurfa’nın Evlatları Geleceğe Yetişiyor’ burs projesi kapsamında Şanlıurfalı 250 kız öğrenciye 8 ay boyunca 400 TL burs vereceklerini söyledi.

‘Şanlıurfa’nın Evlatları Geleceğe Yetişiyor’ burs projesiyle ilgili valilikte basın açıklaması yapan Salih Ayhan, burslardan kız öğrencilerin yararlanabileceğini söyledi.

“Bu seferlik önceliğimizin kız öğrenci olduğunu belirtmek isterim” diyen Ayhan, şunları söyledi:

“Yaptığım araştırmalarda ve incelemelerde kız çocuklarımız okullaşma oranında olsun yükseköğretimi kazanmak da olsun arzu ettiğimiz seviyede değil, bu nedenle bu seferlik önceliğimiz kız öğrencilerimiz. Şanlıurfalı olup da memleket dışında lisan eğitimi gören kız evlatlarımız bu projemize başvurabileceklerdir. Üniversiteli şimdilik 250 kız öğrencimize ayda kesintisiz 400 TL olmak üzere 8 ay boyunca burs verilecektir.”

Başvuruların www.urfaburs.com internet adresi üzerinden gerekli bilgilerin doldurulmasıyla yapılacağını belirten Ayhan, başvuruların 15 Ekim’de başlayıp 30 Ekim’de sona ereceği bilgisini verdi.

Ayhan, burs almaya hak kazananları yine aynı sitede duyuracaklarını belirterek, hayırseverlere de çağrıda bulundu. Ayhan, “Evlatlarımıza burs vermek isteyen hayırseverleri de destek olmaya davet ediyorum. Şu anda 250 ama hedefimiz 500. Bu bir ilktir. Sadece ilköğretim ortaöğretim lise değil yükseköğretime de öğrencilerimize dokunmak istiyoruz. İlimizin öğrencilerinin il dışındaki eğitimine katkı sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu