EĞİTİM

Şanlıurfa’da 10 bin kitap daha öğrencilere dağıtıldı

Şanlıurfa Valiliği tarafından başlatılan “Urfa Okuyor” projesi kapsamında geçen aralık ayında 10 bin kitap öğrencilere dağıtıldı.

Şanlıurfa Valiliğince “Urfa Okuyor” projesiyle 1 milyon öğrenciye kitap dağıtma etkinlikleri devam ediyor.

Proje çerçevesinde aralık ayında web sitesinden kitap talebinde bulunan10 bin öğrenciye daha kitap ulaştırıldı.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitime ve öğrencilere sunduğu katkı nedeniyle sosyal medya hesabından Şanlıurfa Valiliğine teşekkür etti.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan da sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Gençlerini kitapla beslemeyen milletlerin sonu acıdır. 1 milyon kitap hedefiyle çıktığımız yolculukta, “Urfa Okuyor” projesi kapsamında aralık ayında 10.000 adet kitabı daha evlatlarımızla buluşturduk. Onlar okusunlar, geleceğimiz için parlayan birer yıldız olsunlar” ifadesini kullandı.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan paylaşımda ise şu ifadelere yer verildii:

“10.000 kitabımızı öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Valimiz Salih Ayhan öncülüğünde yürütülen ‘Urfa Okuyor’ projesi kapsamında ilimizdeki öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, onların kitaplara ulaşmalarını kolaylaştırmak ve onlara armağanlar bırakmak adına yürüttüğümüz projemizin web sitesinden kitap talebi oluşturan 10.000 öğrencimize kitaplarını ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Valimize eğitime ve öğrencilerimize sunduğu bu önemli katkı için tüm kurumlarımız adına teşekkür ediyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu