GÜNDEM

Şanlıurfa’da 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Şanlıurfa’da Karaköprü ilçesindeki Alibaba İlkokulu’nda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Saygı Duruşu ve çocukların İstiklal Marşı’nı okunmasıyla başlayan program, ; günün anlam ve önemini belirten öğrenci konuşmalarıyla devam etti.

Çocukların 23 Nisan konulu şiirleri seslendirmesi, çocuk dansları ve halk oyunları gösterileriyle devam eden program, ; Vali Abdullah Erin’in çocukları tebrik etmesiyle sona erdi.

Karaköprü Alibaba İlkokulu’nda düzenlenen törene; Vali Abdullah Erin, ; Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, il protokolü, aileler ve öğrenciler katıldı.

23 Nisan bayramlarının klasiği olan, makamların çocuklara devri kapsamında ise Vali Abdullah Erin, ; makamını Karaköprü Yüzüncü Yıl İlkokulu, 4’üncü sınıf öğrencisi Emirhan Demir’e bıraktı.

Vali Abdullah Erin’in yönlendirmesiyle ilk olarak Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’u telefonla arayan çocuk vali Emirhan Demir, ; Eyyübiye’de sınıfların çok kalabalık olduğunu, spor malzemesi eksiklerinin bulunduğunu ve bu durumla acilen ilgilenmelerini isteyerek, ; Milli Eğitim Müdürü’nü valiliğe davet etti.

Daha sonra Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak, parklardaki güvenlik olanaklarının artırılmasını isteyen çocuk vali, ; son olarak da Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü’nü arayarak, parkların bakım ve onarımının yapılmasını talep etti.

Makamını devrettiği çocuk vali ve beraberindeki arkadaşlarıyla bir süre sohbet eden Vali Erin, ; tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu