GÜNDEM

Şanlıurfa’da bekçilere mukavemet olayının perde arkası!

Karaköprü’de bulvar üzerinde devriye gezen bekçilerin GBT sorgulaması sırasında esnafla yaşadığı darp olayının perde arkası belli oldu. Baba ve oğlunun hastanelik olduğu olayda bekçilerin orantısız güç kullandığı, cep telefonu kameralarına yansıdı.

Adana’daki polisin orantısız güç kullanımı gündemdeki yerini korurken bir orantısız güç haberi de Şanlıurfa’dan geldi.

Karaköprü ilçesinde Atatürk Bulvarı üzerinde bir lokanta önünde, ; iddiaya göre, lokantaya ekmek hesabı görmeye otomobiliyle gelen fırın çalışanından, devriye gezen mahalle bekçileri GBT sorgulaması yapmak istedi. Bu sırada nedeni öğrenilmeyen sebepten bekçi ile fırın çalışanı arasında tartışma çıktı.

Kısa sürede iş yeri önünde büyüyen tartışmayı gören baba Yakup Yapıcı ile oğlu Muhammed Esat Yapıcı, ; bekçilere sakin olmaları üzerine telkinde bulundu. Bekçiler, ; kendilerine telkinde bulunan baba ve oğluna tepki gösterdi. Bekçilerle esnafın tartışması küfürleşmeye döndü. Bekçiler daha sonra yere yatırdığı baba ve oğluna ters kelepçe taktı. Bu sırada yaşanan arbedede, yüzlerine sprey biber gazı sıkılan ve telsizle başından darp edilen ; Muhammed Esat Yapıcı bir süre yerde baygınlık geçirdi. Yükselen sesler üzerine çevredekiler polis ve sağlık ekiplerini arayarak, yardım istedi.

Sağlık ekibi, vücutlarının çeşitli yerlerinde morluk oluşan 3 kişiyi önce hastaneye götürdü. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavileri tamamlanan 3 kişi, daha sonra ifadeleri alınmak üzere emniyette götürüldü.

Bekçilerin orantısız güç kullandığı darp olayı cep telefonu kameralarına yansıdı. Yapıcı ailesi kendilerini darp eden bekçilerden şikayetçi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu