GÜNDEM

Şanlıurfa’da cuma namazı kılınmadı iddiası hakkında açıklama

Eyyübiye’de yer alan Ravza H. Hafız Rafi Görgün Camii’nde cuma namazı kılınmadığı yönündeki iddiaları üzerine Şanlıurfa İl Müftülüğü’nden açıklama yapıldı.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde Evren Sanayi Sitesinde yer alan Ravza H. Hafız Rafi Görgün Camiinde izinli olan imamın yerine görevlendirilme yapılmadığı için cuma namazı kılınmadığı yönündeki iddialar üzerine Şanlıurfa İl Müftülüğü’nden açıklama yapıldıı.

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada, Ravza H. Hafız Rafi Görgün Camii’nde namaz kılınmadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildii:

“Eyyübiye İlçe Müftülüğüne bağlı Ravza H. Hafız Rafi Görgün İmam Hatibi Selim Arslan, izinli olduğu için yerine İmam Burhan Türkmen görevlendirilmiştir. Namaza yakın bir zamanda Burhan Türkmen camide aniden rahatsızlanmış ve hastaneye kaldırılmıştır.  Evren Sanayi Sitesi kent merkezine uzak olduğu ve başka görevlinin namaza yetişme imkanı olmadığından, Cemaat bu sanayi sitesinde bulunan yakın cami imamına haber ulaştırmıştır. Bu cami İmam Hatibi de kendi cemaatinden birisini Ravza H. Hafız Rafi Görgün Camisine göndermiştir. Camiye gönderilen kişi tarafından Ravza Camii’nde cuma namazı kılınmıştır. Namazdan sonra bazı kişiler, namazı kıldıran imamın devlet tarafından görevlendirilme olmadığını iddia ederek, konuyu bu şekilde sosyal medyaya yansıtmışlardır. Bahse konu olan olay gerçeği yansıtmamaktadır. Cuma namazı bu camide kılınmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu