URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa’da deprem sonrası vatandaşlar unutulmadı

Şanlıurfa’da meydana gelen depremin ardından belediyeler tesislerini vatandaşların kullanımına açtı. Ayrıca birçok noktada dışarıda kalan vatandaşlara ikramda bulunuluyor.

Şanlıurfa’da yaşanan deprem sonrası vatandaşların ihtiyaçları da unutulmadı. Kültür merkezleri, Bilgi evleri ve belediye tesislerindeki mescitler vatandaşların hizmetine sunuldu. Vatandaşların bulunduğu bölgye ulaşan ekipler su, çorba ve ekmek dağıtımı yaptı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamda, “Gençlik Merkezlerimizde, belirlenen toplanma merkezlerinde ve kadın destek merkezlerimizde sıcak çorba dağıtımlarımız devam etmektedir.” denildi

HALİLİYE BELEDİYESİ

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamda “Pasabağı Korukent Taziye önü, Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi önü Devteyşti Mahalle Muhtarlığı yanında çorba ikramımız sürüyor.” İfadesini kullandı.

EYYÜBİYE BELEDİYESİ

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ise “Panik yapmayalım, güvenli alanlara yönelelim. Dışarıda kalan vatandaşlarımız için Batıkent Kültür Merkezimiz, Piazza yanı Kitap Otağımız ve 15 Temmuz Kitap Otağımız dışarıda kalan vatandaşlarımız için açıktır. Rabbim her türkü afetten korusun İnşallah.” diye konuştu.

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise, “Çankaya Mahallesi Çadır Spor Merkezimiz açıktır. Deprem dolayısıyla dışarda bekleyen vatandaşlarımız oraya gelip misafirimiz olabilirsiniz. Atakent Mahallesi Engelsiz yaşam Merkezimiz açıktır. Deprem dolayısıyla dışarda bekleyen vatandaşlarımız oraya gelip misafirimiz olabilirsiniz.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu