GÜNDEM

Şanlıurfa’da emniyetten park uyarısı

Şanlıurfa'nın en önemli sorunlarından birisi trafikte yaşanan sıkıntı. Bunun başlıca sebebi gelişigüzel yapılan araç parkları. Şanlıurfa Valisi ve Emniyet Müdürü değişiminin ardından trafiğin düzeleceğine dair beklentilar vardı. Özellikle Emniyet Müdürü Erdem Bildirici'nin Ankara'da Trafik Dairede başkan yardımcılığı yapmış olması bu beklentiyi daha da arttırmıştı. İl Emniyet Müdürlüğü’nden beklenen açıklama geldi.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü trafikte güvenliği tehlikeye atacak tüm park çeşitleri için uyarıda bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Trafik yoğunluğunun bulunduğu cadde ve sokaklarda trafik akışının sağlanabilmesi için, duraklama yapan ya da hatalı park eden araçlara yönelik denetimlere ağırlık verilmektedir.” denilerek, sürücüler uyarıldı.

Yapılan denetimlerde, özellikle ikinci sıraya ve alt geçitlere park eden araçlarla ilgili cezai işlemler uygulandığı, trafik akışını tehlikeye düşüren araçlar çekici vasıtasıyla kaldırılarak trafik akışının sağlandığı belirtildi.

PARA CEZASI UYGULANIYOR

Sürücülerin gerekli kurallara uymadığı takdirde işlem yapılmasının kaçınılmaz olacağı vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

“Özellikle ikinci sıraya hatalı parklar ile alt geçitlere park eden araçlar trafik akışını olumsuz etkilemektedir. Sizin için kısa süreli 5 dakika park, başkalarının dakikalarını alabilir. ‘Trafikte Saygı, Topluma Saygıdır’ Bu kapsamda trafik denetimlerine ağırlık verilmektedir. Unutmayın hatalı park etmenin cezası 436 TL’dir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu