URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa’da engelli bireyler doyasıya eğlendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi engelli bireyleri unutmayarak onlar için “Engelsiz Yaşam Merkezi” bünyesinde etkinlik düzenledi. Ekinlikte toplum destekli polisler ve aileler de engelli bireylerin mutluluğuna ortak oldu.

Türkiye’de 10 -16 Mayıs tarihleri arası “Engelliler Haftası” olarak kutlanıyor. Engelliler Haftası kapsamında yurdun çeşitli yerlerinde engelli bireyler için çeşitli etkinliler düzenleniyor.

Türkiye’nin en donanımlı engelsiz yaşam merkezlerinden birine sahip Şanlıurfa’da “Mutlu Olmaya Engel Yok” sloganıyla 10 -16 Mayıs Engelliler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ekinlik kapsamında Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi bahçesinde yeşil ile iç içe bir ortamda hazırlanan programda halat çekme, çuval yarışı, bisiklet turu ve halay gibi oyunlar oynandı.

Ekinliğe aileleriyle birlikte katılan bireyleri Şanlıurfa’da görev yapan toplum destekli polisler de yalnız bırakmadı. Motorize ekiplerin arkasına binerek merkez içerisinde devriye atan miniklerin mutlulukları gözlerinden okunurken alanda ikram edilen pamuklu şeker de sevinçlerine sevinç kattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu