GÜNDEM

Şanlıurfa’da görülmemiş hırsızlık kamerada

Haliliye’de bir eve giren hırsız elindeki boya kovasını bırakıp, buğday çuvalını çaldı. O anlar bölgede bulunan güvenlik kamerasına yansıdı.

Hırsızlık, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Devteyşti Mahallesi, 2138. Sokakta saat 10.20’de yaşandı.

İddiaya göre, sokakta geçen hırsız bir evin kapısının açık olduğunu fark etti. Kapının arkasında buğday çuvalını gören hırsız içeri girip elindeki boya kovasını bırakıp, buğday çuvalını alıp olay yerinden uzaklaştı.

Yaşanan olay, sokakta yer alan güvenlik kamerasına anbean kaydedildi. Hırsızlık yapıldıktan 10 dakika sonra dışarı çıkan ev sakinleri nere uğradıklarını şaşırdı

“HIRSIZ BOYAYI BIRAKIP, BUĞDAYIMI ÇALMIŞ”

Buğday çuvalı çalınan Gülderen Çaltı, “Hırsız sabah saat 10.20 geçe buraya gelmiş. O an ben kahvaltı yapıyordum. 10 dakika sonra aşağı inip, kızım nereye gitmiş diye baktım o anda kapı yanında bir kova buldum. Kovayı açtığımda içinde boya vardı. Bir an etrafıma baktım buğdayı göremedim. Çevredeki dükkanlara sordum, onlarda o saatlerde açık olmadığını söylediler. Hırsız boyayı bırakıp, buğdayımı çalmış. Buğday çuvalı 500 lira civarında idi. Ben biraz kapı önünde bekledim. Hırsız beni fark edip ara sokağa girdi. İki buğday çuvalım daha vardı onları da alacaktı ama ben aşağıda beklediğim için gelemedi. Ben küçük kız çocuklarım var. Kapının arkasında oyun oynuyorlar. Ben buğdayın peşinde de değilim” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu