GÜNDEM

Şanlıurfa’da “Görüntülü Görüşme Merkezi” dönemi

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi’nde ‘Görüntülü Görüşme Merkezi’ devreye girdi.

Harran Üniversitesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında ; hastanelere ziyaretçi kısıtlaması getirilmesi kararının ardından hastaların mağdur olmaması için yeni bir hizmeti devreye koydu.

“Görüntülü Görüşme Merkezi” sistemi devreye girerken, ; bu sayede yoğun bakımda hasta yakınları, hastanede yatan hastaları ile anlık görüntülü görüşebiliyor. Türkiye’de sayılı hastanede bulunan sistemle tedavi gören hastalar yakınlarına personel eşliğinde görüntülü olarak gösteriliyor.

Görüntülü ziyarette ayrıca hastanın tedavisiyle ilgilenen doktor da yakınlarına, ; hastalarına ilişkin bilgiler aktarıyor. Personel eşliğinde yapılan sesli ve görüntülü konuşma imkanının sağlandığı yöntem sayesinde hastanın moralinin en üst seviyede tutulması sağlanıyor.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Güzelçiçek, ; yapılan uygulamayla ilk olarak yoğun bakımda yatan hastalar ile birinci derece yakınlarının doktorlar tarafından bilgilendirildiğini ve yakınları tarafından görülebildiğini dile getirerek bu sayede hastaların ve hasta yakınlarının bir araya gelebilirken korona virüs tedbirlerinin de sürdürülebildiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu