GÜNDEMSAĞLIK

Şanlıurfa’da iğrenç olay!

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde babaları bir anneleri ayrı olan 10 yaşındaki kardeşine tacizde bulunan abi serbest bırakıldı. Mağdur çocuğun annesi, adalet için yetkililere çağrıda bulunarak destek istedi.

Çocuk istismarında adalet arayışının adresi bu kez Viranşehir oldu. İddiaya göre M.S. isimli henüz 18 yaşına yeni girmiş genç, babasının ikinci evliliğinden olan 10 yaşındaki kardeşine istismarda bulundu. İstismarı fark eden kişi ise mağdur çocuğun annesi oldu.

ABİ: TOP OYNADIM, TERLEDİM
Bir gün anne evde uyurken eve gelen M.S. kardeşinin odasına girdi. Annenin uyanıp kızına seslenmesinin ardından M.S., kardeşinin odasından çıkarak banyoya koştu. Ne olduğunu anlamayan anne M.S.’nin yanına giderek telaşının sebebini sordu. Gençten aldığı yanıt ise “Top oynadım, terledim” oldu ve hemen evden çıktı. Ardından kızının odasına giden anne kızının titrediğini gördü ve kızından abisinin kendisine istismarda bulunduğunu öğrendi. Üstelik bu istismar uzun bir süreci kapsıyordu.

AİLEDEN İLGİNÇ SAVUNMA

Aile bireylerine durumu anlatan anne “Biz çocuğu dövdük. Bir daha yapmayacak” yanıtını aldı. Yaşananlar karşısında şok olan anne, ertesi gün kızını da alarak ilçeyi terk etti.

ABİ YAKALANDI ANCAK SERBEST BIRAKILDI

Kızını güvenli bir şehre götüren anne, hemen karakola başvurdu. Süreç hızla ilerledi. İfadeler alındı, Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) devreye girdi, muayeneler yapıldı. Muayeneler sonucu alınan raporun ardından savcılık Viranşehir İlçe Emniyeti’ne şüpheli şahsın yakalanması yönünde bilgi verildi. M.S. bugün gözaltına alındı ancak ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

BABA DA PERİŞAN

Mağdur anne, yaşananların kendilerini psikolojik açıdan yıprattığını ve eşinin de durumdan dolayı üzgün olduğunu dile getirerek “Bir yanda kızı, bir yanda oğlu. Eşim çok üzgün. Şahsın yakalandığını öğrenince mutlu olmuştuk ancak kısa süre sonra serbest bırakıldığını öğrendik. Kızım adına endişeliyim” dedi.

BABAYA YALAN İFADE VER BASKISI

Mağdur anne ailenin diğer bireyleri tarafından tehdit edildiklerini ve eşine de “Karımın psikolojisi bozuk, oğluma takıntılı biri. O yüzden iftira atıyor” yönünde ifade vermesi için baskı yapıldığını iddia etti.

TACİZDE BULUNAN ADALETTEN KAÇIRILACAK İDDİASI!

Adalet arayışının süreceğini ve bir çocuğun daha benzer durumları yaşamaması adına M.S.’nin adaletten kaçırılacağı endişesi yaşadığını iddia ederek “Ailenin bazı üyeleri eşime de yalan ifade vermesi için baskı yapıyor. Bir baba olarak çok üzgün. Kızının yüzüne bakamıyor. Şuan serbest bırakıldı. Onu yurt dışına kaçıracaklar. Lütfen yetkililer sesimizi duysun” çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu