EĞİTİM

Şanlıurfa’da karne heyecanı

Şanlıurfa’da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 750 bin öğrenci karnelerini alarak sömestir tatiline girdi. Şanlıurfa Valisi Ayhan, karne dağıtım törenine katıldı.

12 Eylül 2022’de başlayan 2022–2023 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılı bugün sona eriyor. Okulda yarıyıl boyunca derslerine yoğunlaşan öğrenciler için sömestir tatili için son ders zili bugün çaldı.

Şanlıurfa’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 750 nin öğrenci bugün karnelerini aldı.

Şanlıurfa’da 3 bin 20 okulda yaklaşık 750 bin öğrenci bulunuyor.

Karne heyecanı yaşayan öğrencilerle kentteki 30 binin üzerinde bulunan öğretmenler de sömestir tatiline  merhaba dedi.

VALİ AYHAN KARNE TÖRENİNE KATILDI

Eyyübye ilçesinde Toki Şehit Mehmet Uyar Ilkokulu’ndaVali Salih Ayhan’ın katılımıyla karne dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Öğrencilere karnelerini veren Vali Ayhan, öğrencilere tatilde ne yapacaklarını sordu.

VALİ AYHAN’DAN EBEVEYNLERE UYARI

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, öğrencilere karne dağıtımı sırasında yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“2022-2023 Eğitim Öğretim yılının ilk yarıyılını kazasız belasız bugün bitiriyoruz. Çocuklarımız böyle doya doya eğlenecekleri bir 15 tatile gönderiyoruz. İnşallah onlarda bunların hakkını verecek. Bu karne notları kabiliyetlerini ölçecek bir şey değildir. Sadece 3-4 aylık bir döneminde aldıkları bilgilerin küçük bir yansımasıdır. Bunun böyle görünmesini özellikle istiyoruz. Çocukların bu karnelerinin evdeki ailelerinin böyle bakmalarını özellikle istiyoruz. Biz çocuklarımıza karne verdik. Toplumuzda bize karne verecek. Çocuklarda ailelerine karne verecek. Karnede eksiklik varsa bu sadece çocukların değil bizim ve ailelerinde eksikliğidir.    Aileler ve veliler de kendilerini gözden geçirmeleri gerekir. “

ŞANLIURFA, İSTANBUL’DAN SONRA EN ÇOK ÖĞRENCİSİ OLAN ŞEHİR

Vali Ayhan, Urfa’nın İstabul’dan sonra en çok öğrenciye sahip şehir olduğunu belirterek,”Urfa gibi bir şehir, genç nufüsün ve öğrenci sayısının çok yüksek olduğu bir şehir. İstanbul’dan sonra en çok öğrencisi olan şehir. Şanlıurfa 750 bin üzerinde öğrenci, 30 binin üzerinde öğretmeni ve 3 binin üzerinde öğrencisi olan bir şehirde eğitimi kazasız belasız, sağlıklı bir şekilde sürdürmenin de büyük bir başarı olduğunu vurgulamak istiyorum. Her zaman söylüyorum eksiğimiz var, bunun farkındayız. İnşallah hergün bir öncekinden daha iyi olacağını söylebiliriz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu