URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa’da sel felaketinde çamurlu suda yüzen adam konuştu

Şanlıurfa'da sel felaketinin yaşandığı gün sosyal medyada bir vatandaşın çamurlu suda sırt üstü yüzdüğü görüntüler paylaşıldı. Görüntü viral olurken tepkilerin gösterildiği adamın akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edildi. İşin aslı ise farklı çıktı. O gün çamurlu suda yüzen Mahmut Kaya, olayı anlattı.

Şanlıurfa’da 14-15 Mart’ta etkili olan sağanak yağışta Eyyübiye ilçesine bağlı Haleplibahçe Mahallesinde bulunan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi otoparkı ve bahçesi de sular altında kaldı. Bu alanda cep telefonu kamerasıyla ilginç bir görüntü çekildi. Bir vatandaşın çamurlu suda sırt üstü yüzdüğü görülen görüntüler sosyal medyada viral oldu.

Gündem olan suda yüzen vatandaşa BİHA ulaştı.

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesinde radyatörcülük yapan Mahmut Kaya, insanların o gün suda neden yüzdüğünü bilmeden eleştiriler yaptığını söyledi.

KAYA: MAHSUR KALAN VATANDAŞI KURTARMAK İÇİN SUYA GİRDİM

Videoyu çeken kişinin sosyal medyada paylaşarak farklı bir algı yarattığını belirten Kaya, kendisinin akli dengesinin yerinde olmadığı şeklindeki yorumlara da tepki gösterdi.

Sel sularına yüzmek için değil mahsur kalan bir vatandaşı kurtarmak için girdiğini söyleyen Kaya, o günü şöyle anlattı:

“Sel felaketinin yaşandığı gün vatandaşımızın biri müze otoparkının üst tarafında kamyonun üstünde mahsur kalmıştı. Kendi imkanlarımız ile vatandaşı kurtarmaya çalıştık. Dediler ki, helikopter, kepçe vs. yardım geliyor. Ama su seviyesi yüksek olduğu için kimse bir şey yapamadı. Ben yardım etmek istedim. Suya atlayıp yüzerek, aracın üstünde mahsur kalan vatandaşın yanına gittim, görüntülerimi o esnada çekmişler. Adamı, üstünde önemli evrakları, parası olduğu ve yüzme bilmediği için suya inemedi, kurtaramadım. Sonra eve gittim ip vs. getirdim ve ikinci kez suya atladım, araca ipi bağladım tam o esnada da kepçe geldi. Aracı ve üstündeki vatandaşı kurtardık.”

“BİZ VATANDAŞLIK GÖREVİMİZİ YAPTIK”

Kaya, videoyu çeken kişinin kendisini sadece yüzme anında görüntüleyerek farklı bir algı oluşmasına sebep olduğunu ifade ederek, “Videoyu çeken kişi, beni vatandaşı kurtarmak için ilk sefer suya atladığımda çekmiş. Sonrasında bazı sosyal medya hesaplarında paylaşmış.  Denk gelmiş olabilir ama farklı bir algı oluştu. Kendisine bir şey demek istemiyorum. Sosyal medyadan farklı farklı yorumlar geldi. Kimisi akli dengesi yerinde değil demiş. Kötü eleştiriler yapmışlar. Bu çamurlu suda yüzmek mantıklı mıdır? Orada bir insan mahsur kalmış, onu kurtarmaya çalışıyoruz. Farklı noktalara gitti. Biz vatandaşlık görevimizi yaptık“ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu