Şanlıurfa'da yasağın ilk günü ceza yağdı

Şanlıurfa’da yasağın ilk günü ceza yağdı

Şanlıurfa’da tam kapanma kararının ardından polis ekipleri denetimlerini sıklaştırdı ve kentte yasaklara uymayan çok sayıda kişiye ceza yazıldı. İlçelerde de uygulama noktalarında denetimler aralıksız sürüyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanma bu akşam 19.00’dan itibaren başladı ancak yasaklara uymayanlar da vardı.

Polis ekipleri, kentin giriş ve çıkışlarında,  kent merkezinde trafiğin yoğun olduğu bulvarlar ile tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi yakınlarında uygulama noktası oluşturdu. Yasak saatinde dışarıda bulunan vatandaşlar ve araçlar kontrol edildi.  Ekipler, belgesi olmayan sürücülerin geçişine izin vermedi. Kentin en işlek caddelerinde trafik yoğunluğu büyük ölçüde azalsa da yasağa rağmen dışarı çıkan 74 sürücüye cezai işlem uygulandı.

Polisler ara sokaklarda da anons yaparak vatandaşların sokağa çıkmaması yönünde uyarılarda bulundu.

İlçelerde de denetimler sıklaştı. Ekipler kentin giriş, çıkışında uygulama noktas oluşturdu ve yasaklara uymayanlara ceza yazdı.

Polisin denetimleri sürüyor.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Bilinçsiz yemek yeme semptomuna dikkat

Gece uyanıp bilinçsizce yemek yemenin, beynin uyku uyanıklık kontrolünde yaşanan sorundan kaynaklandığını belirten uzmanlar, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir